Тема цієї статті тісно пов'язана з текстом «Знаковий подарунок: як носити каблучку на заручини», тому що як раз каблучку на заручини чоловік дарує жінці, пропонуючи руку і серце. Така традиція, тільки двостороння, в православних країнах існувала аж до 18 століття і проводилася під час заручин, тому вважати каблучку на заручини обручкою вірно, але все ж сьогодні так в основному називають прикраси для пальців, що передаються один одному під час церемонії одруження, в зв'язку з чим назвемо їх весільними.
Весільні обручки, що найчастіше втілюють у собі саму лаконічність, дарувати під час пропозиції не прийнято, а зазвичай подарунком служить щось прикрашене тою чи іншою композицією. Можливо, цілим ансамблем каміння і візерунків. Який він буде – питання особисте, і головним орієнтиром має стати смак нареченої, однак і естетичні вподобання нареченого мають важливе значення, оскільки такий ювелірний виріб претендує на роль сімейної реліквії, а вона повинна всім приносити найприємніші емоції. Тому добре перед пропозицією вивчити, в чому смаки один одного збігаються. Можливо, обидва полюбляють оригінальні каблучки з фіанітами. Розмова про це явно серед найромантичніших бесід.
Класичне виконання каблучок для пропозиції
Сьогодні традиція дарувати їх більше пов'язана з популярністю американських і європейських фільмів про кохання і весілля, тому у нас класикою вважається те, що й за кордоном. Як правило, мова йде про великий, що виступає за межі каста, камінь, який оточений розсипом маленьких такого ж кольору. Втім, найчастіше мова йде про прозорість, тому що камінням традиційно виступають діаманти. Перший задокументований випадок використання цього блискучого мінералу в каблучці, що означає заручини, сходить до 15 століття, коли Максиміліан I зробив пропозицію Марії Бургундській.
Що стосується металу і його кольору, в якості каблучок на заручини найчастіше виступають виготовлені з білих дорогоцінних металів – білого золота, платини і срібла. Як і раніше модні моделі з червоного золота. Жовте золото зараз дещо поступається за популярністю. Ширина шинки каблучок на заручини рідко перевищує 2-3 мм. Форма може бути абсолютно простою, а може утворювати вигадливий візерунок у верхній частині, мати грані і декоративні вставки. Все це можна побачити тут.
Варіантів багато, тому пошук обіцяє бути цікавим і увінчатися успіхом – задовольнити уявлення дівчини про ювелірну красу. А разом з тим, відповідним матеріальним можливостям нареченого. Адже такий подарунок не обов’язково повинен бути еквівалентний місячній або навіть тримісячній зарплаті.
Бажання більше інвестувати саме в сімейне життя одна з причин, чому багато хто віддає перевагу не діамантам, а фіанітам – камінню, що є спорідненим з алмазами і володіє близьким показником твердості, преломлення світла і чудовою чистотою. Каблучки на заручини зі срібла з фіанітами – справжня сучасна класика. В діапазоні від 200 до 800 гривень можна знайти сотні таких виробів. І вони зовсім поруч – у зазначеному вище розділі. Звернемо увагу, що й серед позолочених каблучок може зустрітися та єдина.