Сформулюємо питання інакше: «Як правильно носити сережки-гвоздики, щоб виглядати стильно?». Багато читачів, дізнавшись, що під пусетпами ховається щось дуже звичне, самі швидко зможуть знайти відповідь або навіть кілька. Хоча почекайте розлучатися зі статтею, оскільки нижче піде мова про один з головних ювелірних трендів 2017, який не настільки очевидний. Але для початку, спробуємо припустити, чому пусети так називаються.
Трохи французького...
Можна звернутися до словників, але їм деколи складно встигнути за модою, і це той випадок - в них статті про це немає. Тому дійсно, можна тільки припускати, звідки у нас взялося слово «пусети». Можливо, назва має відношення до Дюймовочки, оскільки французьке ім'я цієї дівчинки - Poucette, що звучить як «Пусетт» з наголосом на останньому складі? Його переводять з однієї мови на іншу, а не транскрибують, тому що мова про малятку з дюйм - 2,54 см. Забагато для сережок-гвоздиків, але також зауважимо, що французьке «pouce», крім того, використовується для позначення чогось маленького, часто самого маленького в своєму роді.
Красива версія, чи не так? Однак навряд чи вірна, в буквальному і переносному сенсі вона казкова! Але думаємо, що шлях обрано правильний - потрібно шукати істину у французькій мові. Також цікаво, що в ньому «сережки-гвоздики», як правило, позначаються словом «puces», що транскрибується як «пюс», і навіть якщо число єдине, вимова не змінюється. А перекладається це слово, крім іншого, як «чіп, фішка, блоха, клоп, коротун». Загалом, мова теж про щось маленькому. Можна було б зупинитися, але треба знайти «т»...
Здається, ось вона: в ювелірній справі існує замок, по-французьки «poussettes belges», що читається як «пуссети белж», а перекладається як «бельгійські коляски». Якраз таке кріплення, що нагадує вісь і колеса, традиційно для «puces». Суть в тому, що є стрижень, на передньому кінці прикраса, на задньому - замочок у вигляді метелика. Він зазвичай просто нанизується, крила стискають стрижень, який часто має розмір 7/10, 8/10, 9/10 мм. Виходить міцно, але для більшої надійності може бути і різьблення. Будемо вважати цю версію головною. Здається, розібралися! Тепер переходимо до одного з найвизначніших ювелірних трендів 2017.
Створюйте сузір'я!
У 2016-2017 рр. багато західних видань, включаючи Glamour, Refinery29, Daily Mail, присвятили великі статті тренду, званому «constellation piercings» - «пірсинг-сузір'я». Суть в тому, що в одному вусі робляться кілька проколів, від 3 і більше, щоб розташувати сережки, викликаючи асоціацію з нічним небом. Така мода дуже полюбилася зіркам-людям, і серед них Кара Делевінь, Емма Стоун, Зої Кравіц. Тому за рік у лос-анджелеських майстрів-пірсерів, а потім і у їхніх колег по всьому світу додалося роботи. Як і у випадку з іншими проколами, тут важливо знайти хорошого фахівця, який допоможе грамотно вибрати місця розташування прикрас. Порядок може бути довільним, але багато в чому він залежить від особливостей вуха.
Чогось кращого для цього тренда, ніж пусети, складно придумати, тому що серед них багато маленьких і місце протягування виробу приховано. Але також композицію можна розбавити іншими типами прикрас, в тому числі сережками-люстрами. Головне - вибирати такі, що тонку ланцюжок і закінчуються невеликою підвіскою. При цьому необов'язково, щоб всі використовувані для тренда сережки були однакового розміру і тим більше однієї форми. Також для створення гармонійної композиції можуть стати в нагоді кафи - довгі прикраси для краю хрящика, які часом навіть не вимагають проколу або всього один. Але в чистому вигляді цей зоряний тренд вимагає лише кількох сережок-гвоздиків. Підходять золоті і срібні, і ті і ті одночасно теж.
Чи обов'язково проколювати хрящ? Це зробити композицію більш складною, але навіть на мочці часто виходить створити маленькі сузір'я, якщо використовуються крихітні прикраси. Але повторимося, що багато що залежить від анатомічних особливостей: у когось-то мочки великі, у когось маленькі. Яку б частину ні проколювати, спочатку краще зупинитися на 2-3 отворах і повертатися до майстра за наступними тільки після повного загоєння цих, а на це може піти кілька місяців, і обов'язково потрібно дотримуватися рекомендацій фахівця. І одна з них - вибирати прикраси з металів, які не викликають у людини алергії. І в цьому плані, як і в естетичному, благородні матеріали виграшніше інших.
P. S. Так склалося, що сережками-пусетами багато хто називає саме ті, що мають дві кульки, це можуть бути перлини або щось інше, але одна більше, інша менше. Такий аксесуар стильно виглядає і поодиноко.