Всім власникам срібла явно доводилося, і багато раз, стикатися з його потемнінням. І швидше від інших прикрас цьому піддаютьсяя срібні сережки, оскільки вони в місці кріплення найбільш тісно контактують з тілом і рідше піддаються процесу миття. Однак є маса способів позбавити сережки від чорних плям. Про це розповімо далі, але перш за все зазначимо, чому срібло тьмяніє і темніє і як цьому перешкодити.
Причини потемніння срібних сережок
Головним джерелом появи на сріблі темних плям є наше власне тіло, а саме піт і підшкірний жир - природні щоденні виділення, які окислюють дорогоцінний метал. Тому повністю запобігти утворенню нальоту, звичайно, не вийде. Однак якщо регулярно, приблизно раз в три місяці, проводити просту профілактичну чистку, зі складними забрудненнями зіткнутися не доведеться.
Іншою причиною потемніння цього дорогоцінного металу виступають різні синтетичні миючі засоби, а також волога і пряме сонячне світло. Щоб захиститисрібні прикраси від цих чинників, потрібно використовувати рукавички під час прибирання або знімати ювелірні виробу, знімати їх під час відвідування душу або лазні, а також зберігати в сухому і темному місці, причому бажано обгорнутими в індивідуальні шматочки тканини або пергаменту.
Як почистити сережки без вставок?
Існує безліч способів чищення срібла в домашніх умовах різними засобами. При цьому завжди важливо стежити, щоб в процесі обробки не було різких перепадів температури води, а гарячу не використовувати взагалі. Двома найвірнішими союзниками розглядуваного дорогоцінного металу виступають етиловий спирт і господарське мило. Якщо забруднення легке, крім них більше нічого не знадобиться. Вони також можуть впоратися з потемнінням середнього ступеня.
У першому випадку буває достатнім просто протерти сережки змоченою в спирті м'якою тканиною або ватним тампоном або замочити на годину в мильному розчині. У другому - замочити на час в спирті або після замочування в милі почистити м'якою зубною щіткою. В кінці будь-якої з цих процедур потрібно сполоснути прикрасу в чистій воді і просушити за допомогою паперової або тканинної серветки. При бажанні можна відполірувати виріб замшевим клаптиком.
Якщо ж господарське мило і етиловий спирт не допомогли очистити срібні сережки повністю або цих засобів не виявилося, можна придивитися до інших способів:
- замочити в склянці води з 1 ч. л. нашатирного спирту на півгодини;
- прокип'ятити в 150 мл води з 1 ч. л. лимонної кислоти;
- потерти злегка розмоченою в воді содою або товченою крейдою;
- опустити ненадовго в натерту картоплю або відвар від картопляної шкірки;
- начистити зубною пастою за допомогою м'якої щітки;
- натерти губною помадою за допомогою тканини або м'якої щітки;
- стерти наліт канцелярським ластиком.
Для сильних плям, які бувають на застібках сережок, найкраще підійде спосіб з розчином нашатирного спирту, куди також слід додати чайну ложку соди. Важкодоступні місця можна прочистити ватною паличкою або зубочисткою. Після кожної з представлених процедур прикрасу потрібно сполоснути і відполірувати замшевої тканиною.
Як почистити сережки з камінням?
В даному випадку все буде залежати від типу каменю: якщо він твердий, а це діамант, рубін, сапфір, смарагд, шпінель, турмалін, гранат, топаз, аметист, то підійде навіть порошок, якщо м'який, тобто ступінь його твердості за шкалою Мооса від 6 і нижче, як у опала, бурштину, малахіту, бірюзи, агата, лазуриту, місячного каменю, перлів, - то тільки мило. У будь-якому з варіантів можна просто замочити прикрасу в розчині або додатково почистити м'якою щіткою. Сильно забруднені м'які камені можна потерти кукурудзяним крохмалем. Також відмінний спосіб для протирання будь-яких каменів - етиловий спирт або просто горілка. Полірувати коштовні камені, як і метали, рекомендується замшевою тканиною.
Як почистити позолочені сережки?
В цьому випадку потрібно бути особливо делікатним, оскільки мова про дуже тонкий шар золота, який може легко стертися. Оскільки забруднення з'являються на поверхні прикраси, то в даному випадку потрібно звернутися до методів чистки золота, а не срібла. І ось головне правило при видаленні нальоту з позолочених прикрас: ні в якому разі не можна використовувати будь-які абразивні речовини, а до них відносяться, в тому числі, порошок, сода і навіть крейда. А ось які продукти відмінно підійдуть:
- винний спирт - потрібно просто змочити в ньому що-небудь м'яке і протерти виріб;
- пиво - потрібно залити їм прикрасу і залишити приблизно на 30 хвилин, після чого сполоснути;
- мильний розчин з нашатирним спиртом - в 0,5 л розчину додати 3 кап. нашатирного спирту і замочити ювелірний виріб не більше ніж на 30 хвилин, потім сполоснути;
- яєчний жовток і жавелева вода - до збитого жовтка потрібно додати 1 ст. л. жавелевой води і протерти сережки цією сумішшю за допомогою губки.
Жавелева вода є розчином з солі калію соляної кислоти і солі калію хлорноватистої кислоти. Знайти її десь в чистому вигляді складно, проте цей розчин нерідко входить до складу засобів для чищення. Після кожного з представлених способів прикрасу можна делікатно відполірувати замшевою серветкою для підвищення ступеня її блиску.